Thursday, April 3, 2014

Hello Spring !!!!!Hi there !!!!!

I know we have already had spring, since few weeks. Yesssss, I love that season . I can do so many things which i like a lot. For example my fav one - riding my bike !!!!!!!!  I want to do this everyday, finally i can :)
Besides that I was at the awesome concert of Icelandic band Asgeir!!!!!! it was extraordinary performance. It's really rare that the live performance sounds the same  as music on the tracks. It sounds even better, and the voice of Asgeir is almost hypnotizing. If you don't know Asgeir yet, please try to know him and his music. It's really great band.

..........

Hejka !!!!!!

Wiem że wiosna juz nadeszła. Taaaaaaaaaaaaaak, kocham wiosnę. Moge robic tyle wspaniałych rzeczy. Na przykład jeździc na rowerze !!!!!!!!!!!!!!!!! Moje ulubione zajecie. Chce jeżdzic codziennie, nareszcie moge :)Oprócz tego to byłam na fantastycznym koncercie islandzkiej grupy Asgeir !!!!!!!!To byl naprawde niesamowity wystep. Rzadko jest tak że muzykaa na żywo brzmi tak jak ta na płycie. A tu byo nawet lepiej na żywo. a głos Asgeir jest taki hipnotyzujacy. Jeśli nieznacie jeszcze tej grupy, serdecznie polecam do zapoznania sie z nimi i ich muzyką. To naprawdę fantastyczna grupa i robia piekna muzę.


have a great day !!!!!!!!!!!!!!!!!
Ola

No comments: